Compania de Apă Buzău a organizat o nouă Campanie de informare și publicitate adresată copiilor în cadrul „Proiectului Regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din județul Buzău, în perioada 2014 – 2020”, un amplu proiect de investiții cu finanțare nerambursabilă din partea Uniunii Europene.
În perioada 26-29 septembrie 2025 ne-am intâlnit cu 300 de elevi din școlile din localitățile Lunca Priporului, Nehoiu, Cislău, Calvini și Pătârlagele care au participat la o campanie de educare ecologică, având ca temă principală importanța consumului responsabil de apă și protejarea mediului înconjurător.
Acțiunile de educare ecologică adresate copiilor aduc beneficii semnificative atât elevilor, cât și comunităților din care fac parte, ajutându-i să conștientizeze importanța economisirii apei și a protecției mediului împotriva tuturor tipurilor de poluare.
Compania de Apă Buzău