Dragi buzoieni,
Aseară 24 iunie, Ziua Drăgăicii, în prezența a vreo 30.000 de oameni s-a închis încă o ediție a celui mai vechi târg din România.
Când spui Drăgaica, spui Buzău și mă bucur că noi, buzoienii de azi ducem tradiția mai departe!
Împreună cu doamna viceprimar Oana Gheorghiu și domnul Adrian Petre, vicepreședinte al Consiliului Județean, am închis oficial un eveniment de excepție.
La mulți ani, Drăgaica!
La mulți ani, buzoieni!
Constantin Toma, primarul municipiului Buzău

