PRIMĂRIA ORAȘULUI NEHOIU anunță populația că Joi, 25 iunie 2026, începând cu ora 6:00 dimineața (corelat cu condițiile meteorologice) se va executa – prin tratament la sol – operațiunea de dezinsecție spații de joacă și spații verzi, în vederea eliminării insectelor ce pot provoca probleme medicale (căpușe, gândaci, purici, ploșnite, țânțari etc ). Insecticidele utilizate sunt avizate de Comisia Naționala pentru Produse Biocide a Ministerului Sănătății și NU afectează sănătatea umană/animală în concentrațiile de lucru.
Vă recomandăm, totuși, să evitați parcurile și zonele verzi în prima parte a zilei.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat de utilajele care vor acționa in acest scop.
Ionuț Milea, primarul orașului Nehoiu

