Nimic nu-i oprește! Încă o victorie pentru ,,roș-albaștri”

Elevii lui George Timiș au adăugat încă o victorie în palmares, în cadrul etapei a 23-a din Liga a III-a, Seria I. Ei au învins, fără emoții, pe CSM Ceahlăul Piatra Neamț, scor final 6-1. Primul gol a fost înscris de buzoieni, chiar în primul minut de joc prin Andrei Truță, iar 9 minute mai târziu, Bogdan Chipirliu mai adaugă un gol pe tabela de marcaj pentru ,,roș-albaștri”. La pauză, disputa se încheie 2-0 pentru Gloria Buzău. În repriza secundă, portarul Ceahlăului a mai fost învins de încă 4 ori de fotbaliștii pregătiți de George Timiș, respectiv prin Mihalache care a înscris în minutele 47 și 57, precum și prin Bogdan Chipirliu în minutele 67 și 90. Ceahlăul a încercat să-și mai spele rușinea printr-un golul înscris în minutul 61. Prin această victorie, Gloria Buzău se menține fără probleme pe prima poziție, cu 62 de puncte. Pentru următoarea etapă, buzoienii vor juca în deplasare cu CSM Râmnicu Sărat. Meciul va avea loc sâmbătă, 20 aprilie, la ora 17:00.