UPDATE
În timp ce se deplasa cu un autoturism pe DN 2B, din direcţia Brăila către Buzău, un bărbat de 65 de ani din Cilibia ar fi intrat în coliziune cu un autoturism ce era condus din sens opus de către un cetăţean ucrainean de 29 de ani. În urma impactului cei doi conducători auto au fost transportaţi la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Ambele victime au suferit fracturi, sunt stabile hemodinamic și respirator, în curs de investigații, au precizat reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Buzău.
În cauză se va întocmit dosar penal cercetările fiind continuate de către poliţiştii rutieri. Traficul a fost reluat.
Trafic blocat pe DN 2B, intersecţie cu DJ 203D (zona Tintești), cu două autoturisme implicate. Se pare că sunt două victime, încarcerate.
Revenim cu informații.
Imagine arhivă