Tenisul de masă buzoian produce campioni pe bandă rulantă. Este și
cazul Adrianei Ivan, legitimată la C.S.M. Buzău, care a urcat pe
treapta a doua a podiumului la turneul „Top 16”, Under 13, competiție
desfășurată la Sala Romsilva din București, în perioada 14-15 iunie
2026.
Tânăra sportivă a impresionat la competiția care a reunit cele mai
valoroase 16 jucătoare de tenis de masă din țară la această categorie
de vârstă. Sportiva de la CSM Buzău cedat doar în finală, în fața
Biancăi Toma, de la CSM Slatina. Medalia de argint cucerită de Adiana
Ivan și, implicit titlul de vicecampioană, confirmă valoarea școlii de
tenis de masă de la C.S.M. Buzău, care lansează permanent noi talente.
În competiția masculină din Capitală, titlul de campion a revenit lui
Matei Niță, un alt sportiv format la Buzău și trnsferat ulterior la
Rapid București.

