Olimpia Rm. Sărat – Dacia Brăila 1-3, în cel mai tare amical al iernii

de Stiri Buzau Media

Olimpia Rm. Sărat s-a deplasat duminică, la Galați, pentru a disputa o nouă partidă de verificare, împotriva divizionarei secunde Dacia Unirea Brăila. Partida s-a disputat pe terenul sintetic „Siderurgistul”. În prima repriză, brăilenii s-au aflat la conducerea jocului, iar superioritatea lor a fost concretizată prin două reuşite ale lui Costel Roşu, 2-0 pentru Dacia Brăila la pauză. De la cabine rîmnicenii au venit cu mai multă iniţiativă, iar fundaşul Eduard Chivu a redus din diferenţă, 1-2. În minutul 70, brăilenii au beneficiat de o lovitură de la 11 metri în urma căreia Calu a stabilit scorul final, 3-1. Olimpia Rm. Sărat i-a avut în teren pe Jalbă – Chivu, Ghiţulescu, Ceauşel, Tîrîlă, Tuca, Hîră, Roman, Bodoc, Bălan, Tudor. Au mai jucat Creţu, Dicu, Sava, Tănase.