Gloria a păţit ruşinea la Clinceni!

Gloria a păţit ruşinea la Clinceni!Nici în cele mai negre coşmaruri nu şi-ar fi închipuit Gloria că ar putea păţi o asemenea ruşine, aşa cum s-a întîmplat sîmbătă, în meciul susţinut în deplasare cu FC Clinceni, în etapa a 8-a a Ligii a 2-a. E adevărat, şi fără foarte mulţi titulari, accidentaţi, Cătălin Vlaicu, Georgian Marcu, Mugurel Dedu, Adrian Răduca şi Bogdan Danciu, Gloria a fost surclasată în final, scor 1-6! Nimic însă nu avea să anticipeze deznodămîntul, după o primă repriză foarte bună, încheiată la egalitate, 1-1, buzoienii deschizînd scorul în minutul 25, prin golgeterul Clement Pălimaru. În finalul primei reprize, Gloria l-a mai pierdut şi pe mijlocaşul Claudiu Dumitrescu, accidentat, şi tot accidentaţi au mai ieşit fundaşul George Ghiţă şi mijlocaşul Dorin Burlacu. De aici încolo Gloria n-a mai avut nici o şansă, iar pînă la final ilfovenii au mai punctat de alte 5 ori. În urma eşecului de sîmbătă, echipa buzoiană a rămas cu 7 puncte şi a coborît pe locul 10. Etapa viitoare, sîmbătă, Gloria va juca în Crîng cu ACS Berceni.