
Potrivit unei informații vehiculate încă de aseară, poștașii din municipiul Buzău au fost „invitați” să participe astăzi, de la ora 18,00, la o masă ” tovărășească ” cu Constantin Toma. Artizanii „întâlnirii” care urma să aibă loc la restaurantul Hotelului Pietroasa sunt, potrivit unor surse, directorul Oficiului Județean de Poștă, Faustin Scântei, om de bază al PSD în perioada prelectorală, împreună cu liderul de sindicat al poştaşilor buzoieni, Bogdan Ion.

