Craiova şi-a luat de la Buzău biletele pentru sferturile Cupei!

faza-craiovaVictorie aşteptată pentru CSU Craiova marţi seară, la Buzău, într-un meci din optimile de finală ale Cupei României. Echipa din Bănie, una dintre cele mai bune din Liga I în actualul sezon, s-a impus cu 2-0 în faţa divizionarei secunde Dacia Brăila, cu un gol marcat în debutul meciului (minutul 7, Surugiu) şi cu un altul reuşit în al treilea minut al prelungirilor, de Robert Petre. Oltenii lui Gigi Mulţescu s-au calificat în sferturile de finală, meciuri care se vor disputa în primăvara anului viitor. Reamintim, meciul s-a disputat pe stadionul din Crîng întrucît arena din Brăila nu are instalaţie de nocturnă, iar televiziunile care au transmis partida nu au fost de acord cu modificarea orei de start.