
Decizia lui Constantin Ionescu este o replică la decizia PNL de a nu lua în calcul candidatura sa din partea partidului la Primăria Municipiului Buzău, candidatură care fusese validată de vechea conducere județeană a PNL. Săptămâna trecută, însă, conducerea centrală a partidului a decis să schimbe garnitura de conducere a organizaţiei judeţene liberale, astfel că printr-un vot al Biroului Permanent Naţional, în fruntea filialei judeţene şi candidat al PNL la Palatul Comunal a devenit Ovidiu Anghel.
Consilierul local Constantin Ionescu s-a supărat pe șefii de la București. Își dă demisia din PNL și candidează independent

Lasă un comentariu
