Buzăul le-a purtat noroc dinamoviştilor! Victorie cu Aalborg la Sala Sporturilor

faza dinamoDinamo a cîştigat clar partida cu danezii de la Aalborg, scor 28-25, din cadrul grupelor Cupei EHF la handbal masculine, disputată sîmbătă după-amiază, în Sala Sporturilor din Buzău. Alb-roşii au fost foarte siguri pe atacul poziţional şi la pauză aveau deja un avans de 5 goluri: 17-12. În partea a doua, danezii au jucat mai bine, şi pe un fond de relaxare al bucureştenilor, şi au redus diferenţa la doar două goluri. N-a fost decît un simplu foc de paie, pentru că dinamoviştii au călcat din nou acceleraţia, mai ales prin croatul Vrankovic, care a înscris 9 goluri.

Într-un final, Dinamo s-a impus cu 28-25 şi este pe locul 2 în Grupa A din EHF, cu 5 puncte, în timp ce Aalborg a rămas pe ultimul loc, cu un singur punct. Primele două clasate la final obţin calificarea în sferturile de finală ale competiţiei.